Ocenjevanje
Ocenjevanje predmeta
Sestava ocene
Skupno število točk pri predmetu se izračuna kot $V + K_1 + K_2 + P$, kjer je
- $V \in [0, 20]$ število točk, pridobljenih z reševanjem kvizov in izzivov;
- $K_1 \in [0, 20]$ število točk, zbranih na prvem kolokviju;
- $K_2 \in [0, 20]$ število točk, zbranih na drugem kolokviju;
- $P \in [0, 40]$ število točk, zbranih na pisnem izpitu.
Pogoji za pozitivno oceno
Za pozitivno oceno morate izpolniti naslednje pogoje:
- $K_1 + K_2 \ge 20$ (to je pogoj za pristop k izpitu);
- opravljen pisni izpit ($P \ge 20$, pri čemer morate zbrati najmanj 10 točk na teoretičnem in najmanj 10 točk na praktičnem delu);
- $V + K_1 + K_2 + P \ge 50$;
Opravljanje predmeta s kolokvijema
Če dosežete $K_1 + K_2 \ge 32$, se lahko odločite, da pisnega izpita ne boste opravljali. V tem primeru se skupno število točk izračuna po formuli $V + 2(K_1 + K_2)$.
Kvizi in izzivi
Vsak teden bosta na voljo kviz in izziv, ki ju morate oddati do določenega roka. Za vsak kviz in vsak izziv lahko prejmete največ po 1 točko. Skupno število možnih točk je tako 24, vendar pa se k skupnemu seštevku prenese največ 20 točk (vrednost $V$ se izračuna kot minimum števila 20 in števila zbranih točk).
Kolokvija
Prvi kolokvij bo v četrtek, 10. aprila, ob 19. uri, drugi pa v ponedeljek, 26. maja, ob 19. uri.
Pisni izpit
Pisni izpit je sestavljen iz dveh enakovrednih delov: teoretičnega in praktičnega. Na teoretičnem delu pripomočki niso dovoljeni, na praktičnem pa si lahko pomagate z enim listom A4, napisanim na roke.
Na pisni izpit se morate pravočasno prijaviti prek sistema Studis. V primeru težav pri prijavi se dovolj časa pred izpitom obrnite na študentsko pisarno.
Od izpita se lahko odjavite prek sistema Studis, če to ni več mogoče, pa se lahko odjavite s sporočilom po elektronski pošti. Odjaviti se je možno tudi tik pred pričetkom izpita, a samo pred razdelitvijo listov z izpitnimi nalogami.